Głupota przepisów prawnych na przykładzie chleba

chleb z makiem

Chlep Polski z Makiem – Mniam!

Ostatnia powódź jaka miała miejsce m.in. w Bogatyni pokazała dobitnie zarazę jaka może opanować kapitalizm. Najtańszy bochenek chleba można było (przy bardzo wielkim szczęściu) nabyć za minimum 12 zł. (niedługo w całej Polsce i tak kosztować będzie ze 3 zyla)
Z uwagi na to, że tego chleba naprawdę brakowało jedna ze znanych organizacji charytatywnych zorganizowała mąkę i wspólnie z kilkoma piekarniami wypiekło dość sporą liczbę bochenków chleba. Dokładnie nie pamiętam, ale było ich tysiące. No i rozpoczęto rozdawanie tego chleba za darmo.
Jak się okazało organizacja popełniła przestępstwo, no bo w myśl przepisów unijnych wypiekano chleb z takiej a nie innej mąki. Nie potrafię tutaj przytoczyć dokładnie tego zapisu, ale bodajże chodziło o to, że mąka nie pochodzi z UE. To spowodowało, że organizacja musi teraz zapłacić karę odpowiadającą równowartości mąki, która przeznaczona była na wypiek chleba. (zasłyszane z radio)
Jak widać nawet w sytuacji kryzysowej przepisy przestrzegać trzeba. Przecież ludzie nie muszą jeść chleba – wystarczy podejść do najbliżej rosnącego drzewa i zerwać sobie schabowego.