Przyszedł czas ażeby się doszkolić

darmowe materiały dydaktyczne

Zdobycie fachowej wiedzy nie wymaga wcale drogi na uniwerek. Oczywiście dla tych którzy mają chęci, czas i (często) pieniądze, nie ma nic lepszego aniżeli pójście do szkoły. Co jednak jeżeli brakuje nam przynajmniej jednej z powyższych aspektów. Tutaj z pomocą przychodzi internet. Jak dla mnie nie ma nic lepszego jak wieczorna lekcja z wybranego zagadnienia. No i przechodzimy do meritum sprawy.
Obecnie realizuję kilka kursów, jednym z nich jest E-Biznes na stronie Akademii PARP. Nie tak dawno zakończyłem Marketing internetowy i e-commerce w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach. Ale to nie koniec, bo w przyszłości mam zamiar zrobić przynajmniej 2-3 dodatkowe kursy z tej stronki.

Równolegle realizuję kurs pozycjonowania na naukapozycjonowania.pl. Właściwie większość zagadnień związanych z pozycjonowaniem jest mi znanych, aczkolwiek forma w jakiej udzielane są odpowiedzi na zagadnienia pozycjonowania i ukazane na tej stronce bardzo mi odpowiada.

Wcześniej przerobiłem w całości Poradnik SEO, dzięki któremu udało mi się wypozycjonować Margarita Polaka (obecnie Wenezolano) na miejsce pierwsze przy słowie kluczowym „isla margarita” chociażby (mimo tego, że Margarita Polaka podlega przeprowadzce). Poza tym w internecie jest dosyć spora liczba materiałów o pozycjonowaniu i promowaniu jak chociażby ten fajny przewodnik: „Przewodnik SEO – SEM, czyli jak promować stronę małej firmy w Internecie„.
Ostatnimi czasy interesują mnie również zagadnienia związane z tzw. social marketing. Na bieżąco odwiedzam strony takie jak np. Social Media Examiner (można tam znaleźć chociażby taką perełkę: „Facebook 101 for Business: Your Complete Guide” lub po darmowej subskrypcji obejrzeć ponad godzinny Facebook Marketing Video Tutorial), czy subkrypcję newsletterów i raportów z HubSpot.

W międzyczasie siłuję swój umysł w zdobywaniu technicznej wiedzy na temat web developing. Pomaga mi w tym m.in. W3Schools, czy stary poczciwy Kurs HTML (z informacjami nie tylko o hateemelu).
Nie sposób wymienić tutaj wszystkich źródeł, bo jest tego naprawdę dużo. Co charakterystyczne, dostępne są one 24 h na dobę no i za totalną darmochę. Uczmy się uczmy bo nauka to potęgi klucz (a jak nazbieramy dużo kluczy to zostaniemy woźnym – jak dodają niektórzy :).