BBC Hard Talk z Hugo Chavezem

Niestety widać, że Stephen nie jest należycie przygotowany do rozmowy. Chociażby wspomniane przypadki sędziny albo Rosalesa świadczą o braku orientacji w terenie. Bardzo miły wywiad, ale czy powiedziałbym, że to ciężka rozmowa dla Chaveza ?!
No i powoływanie się na organizacje takie jak Amnesty International, naprawdę? Dziwi mnie jeszcze to, że ludzie dają się na to nabierać – niekoniecznie na przykładzie Wenezueli. Miałem okazję wplątać się w polemikę z jednym z członków tej organizacji zresztą. Szkoda słów! Zresztą komu dzisiaj wierzyć, komu dzisiaj ufać? Wierzysz kościołowi – gwałci Twoje dzieci, wierzysz w Pokojową Nagrodę Nobla – gwałci Twoją wiarę w to czym jest pokój, wierzysz partnerowi – może ma kochanka i (…) lepiej nie będę kończył. W każdym bądź razie na świecie panuje gwałt, a ludziom oczy zamydla się demokracją i kapitalizmem. Zresztą zobaczcie sami.. (niestety wersja angielska)

[youtube id=”DROnWLtx6WI”]

część 2/3
część 3/3
 

Komentarz Słuchawka – jak zwykle bardzo trafny:

Chavez ma racje wytykając hipokryzje tzw. zachodniej cywilizacji. Raporty na temat Wenezueli sporządzane przez międzynarodowe organizacje trudno przecież uznać za obiektywne. „Co wolto wojewodzie to nie tobie smrodzie”, tez same „ruchy reformatorskie” wykonane za przyzwoleniem administracji amerykańskiej nigdy przecież nie trafiłyby na usta mediów… Inwazji na suwerenne państwo, wiezienie bez sądu i tortury po jednej stronie, a wiezienie dla stronniczych sędziów po drugiej…Kto ma racje w tym sporze? Należałoby zapytać Ruperta Murdocha. On wie najlepiej. (4 lipca 2010 10:27)

Rację mają zawsze Ci „najmądrzejsi” z dostępem do mediów. Działa to na takiej zasadzie, że my wiemy a reszta ze swoimi teoriami spiskowymi nie powinna robić z siebie pośmiewiska. Ludzi którzy potrafią rozróżniać kolory jest na szczęście coraz więcej. Mr Guru Limited (7 lipca 2010 00:07)