Margarita Polaka prezentuje

Margarita Polaka

Margarita Polaka – pierwsza edycja strony, która przeobraziła się w Wenezolano

Panie i Panowie oto naczelna strona (gotowy design) zatytułowana Margarita Polaka. Prace nad jej przygotowaniem trwały dokładnie miesiąc i 7 dni. Zanim powstała ostateczna forma, była ona kilkakrotnie konsultowana. Nie bez znaczenia jest tutaj każdy detal: rozmieszczenie, kolory, tło.
Projekt, który macie Państwo przed oczami ma przypominać kartkę pocztową z Margarity – jej frontową część. Strona ta budowana jest z sześciu dość obeszernie rozbudowanych podstron, gdzie każda z osobna zawiera odrębną tematykę.

Istnieją dwa sposoby nawigacji: pierwszy przez bezpośrednie kliknięcie do podstrony, drugi zaś to kliknięcie na czerwoną strzałkę po prawej stronie, która pozwoli nam odwrócić pocztówkę na drugą stronę. Dodatkowo przy projektowaniu każdej ze stron, czy podstron uwzględniłem trzy wersje językowe: polską, angielską i hiszpańską. (w chwili obecnej trwają prace tylko nad tą pierwszą). Nie będą to tłumaczenia automatyczne wykonywane bezpośrednio przez programy – tłumaczeniem zajmę się osobiście z maleńką pomocą.
To nie wszystko. Być może wydaje się Tobie, że strona zawiera zbyt wiele czarno białego koloru. Przez zastosowanie odpowiedniej techniki w CSS, po najechaniu na link, nie tylko kolor czarno – biały zmienia się na kolorowy, ale równiez przedstawia rozwinięcie sytuacji z obrazka. (za wyjątkiem flag, które zmieniają tylko kolor). Dodatkowym urozmaiceniem jest efekt wciskanego guzika. Elementy te testować będzie można już wkrótce, kiedy strona pojawi się w sieci.