Pasja życia – Jacek Pałkiewicz

Pasja Życia - Jacek Pałkiewicz

Pasja Życia – Jacek Pałkiewicz

Gdybyście mieli ochotę podróżować, odwiedzić miejsca, w których rzadko zdarza się zaglądać nawet największym globtroterom, to śmiało możecie to zrobić zagłębiając się w lekturę Jacka Pałkiewicza.
Najlepszą jak dla mnie metodą czytania tej książki, to codziennie jeden rozdział. Dzięki temu każdego dnia, jestem w innym zakątku świata, skaczę z jednego kontynentu na drugi, jestem to w zimnym, to znów w gorącym klimacie. Wszędzie jest naprawdę wyjątkowo, a to za sprawą daru opisywania rzeczy jakie widzi Pałkiewicz. Jeszcze lepsze są jego przygody, zapierające dech w piersiach przeżycia z naturą oraz człowiekiem. To barwne porównania, które przybliżają nam wyobrażenia świata jakim jest naprawdę.

Nie zabrakło tutaj Wenezueli

Oczywiście pierwszym rozdziałem jaki przeczytałem to Tepui Conan Doyle’a, który opowiada o przyrodzie i najstarszych górach świata Wenezueli.
Książka zaczyna się od samotnej relacji przepłynięcia łodzią przez Atlantyk, później jest już tylko lepiej: kopalnie diamentów, dżungle, pustynie, itd.
Jego ulubioną krainą geograficzną są Indochiny (ze względu na piękno krajobrazu) oraz Syberia (ze względu na nieskażone dziewicze tereny, obecność specyficznej flory i fauny a także Szamanów).
Pałkiewicz opisuje tutaj ekspedycję międzynarodową, która udała się w poszukiwania źródła największej rzeki świata. To pod jego przewodnictwem odkryto i zatwierdzono źródło Amazonii.
Oprócz tego był organizatorem szkoleń jednostek specjalnych, a także brał udział w testach wytrzymałościowych jakie muszą przechodzić rosyjscy kosmonauci.
Jeszcze wrócę do tej książki i to nie tylko po to, ażeby popodróżować po świecie, ale żeby przypomnieć sobie jak powinno wyglądać prawdziwe życie.