W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Tantryczni Kochankowie

Tantryczni Kochankowie

Zdrowie … każdy o nim wspomina podczas życzeń, każdy mówi że jest najważniejsze, że trzeba na nie uważać. Niewielka jednak liczba ludzi o zdrowie dba. Nie chodzi mi o jakieś specjalne ćwiczenia, diety, zabiegi, czy cokolwiek innego. Gdybyśmy policzyli ile rocznie kosztuje nas zdrowie: wizyty u lekarzy, lekarstwa, diety odchudzające bylibyśmy sami zdumieni. Jednak to nie wszystko – bowiem zdrowie to również nasze samopoczucie, psychika. O istotnych rzeczach jak na przykład kiełkującym raku nie mamy nawet pojęcia. Dopiero za kilka lat doktor powie nam, że mamy do przeżycia zaledwie kilka miesięcy.

Co w takim razie robić?

Jaka jest recepta? Czego należy się wyrzec w imię zdrowia? O zdrowie trzeba dbać. Jeżeli już staniemy się rutynową opiekunką naszego organizmu, wszystko inne przyjdzie bez problemu: uroda, samopoczucie, rozwój personalny, zadawalające pożycie seksualne, pieniądze, czas, itd.
Najistotniejszy jest sposób w jaki żyjemy, jak i co spożywamy, jak oddychamy, czy nasze tyłki robią cokolwiek innego jak siedzenie tu i tam (w najgorszym przypadku przed telewizorem).
Żeby było bardziej interesująco przeprowadzimy mały eksperyment. Osobiście poddam się opisanym wskazówkom i przedstawię Wam efekty moich poczynań. Wcześniej jednak, krótko o sobie. O tym wszystkim w następnych postach.