Jak pozbyć się długów?

Jak pozbyć się długów?

Jak pozbyć się długów?

Zapewne niejeden z Was ma do czynienia z długami. Często są to małe jakieś ratki, które niby nie przeszkadzają, ale po podliczeniu kilkumiesięcznych spłat lub nawet roku, stanowią już spore wyzwanie dla rodzinnego budżetu. Nie wspomnę tutaj o tych wszystkich, którzy borykają się ze spłatami rat kredytów hipotecznych, a to już jest poważna sprawa.
Najgorzej chyba ze wszystkich mają frankowicze i jedyne co można im tutaj poradzić to chyba cierpliwie poczekać bo być może już niedługo ich sytuacja może zmienić się na lepsze. Czego im życzę z całego serca.
Na szczęście moim partnerem na całe życie jest małżonka, a nie zaś kredyt. Ludzie coraz poważniej zastanawiają się nad opcją brania kredytu na całe życie. Ostatnio nawet spotkałem się z sytuacją, że pewnej znajomej osobie udało się sprzedać kredyt wraz z mieszkaniem co wywołało ogromną radość no i przede wszystkim ulgę.
No ale nie o kredytach na mieszkania chciałbym tutaj wspomnieć. Od jakiegoś czasu śledzę blog Michała Szafrańskiego Jak Oszczędzać Pieniądze. Michał prowadzi swojego bloga w sposób przyjazny dla czytelnika, opiera się na lokalnych (polskich) faktach i sytuacji panującej na polskim rynku, a przy okazji służy bardzo bogatą no i darmową wiedzą na temat radzenia sobie z finansami.


Ostatnimi czasy ruszył z programem skierowanym dla wszystkich dłużników: Pokonaj swoje długi – bezpłatny kurs dla osób zadłużonych i tych bez oszczędności. Skierowany jest on nie tylko dla tych, którzy mają problemy finansowe, ale również dla wszystkich potencjalnych ofiar złego zarządzania budżetem.
Warto taki kurs „zrobić” już teraz, bowiem nigdy nie wiadomo kiedy i my możemy paść ofiarą finansowej gilotyny. Oczywiście jeżeli nasza głowa jest już ścięta, to tym bardziej to jest coś dla nas.
Kurs podzielony jest na 5 tygodni. Każdy z tych tygodni po kolei realizuje taktykę walki z przyspieszonym zawałem serca lub bezzgonną miłością do trumny (lub urny).

Codziennie otrzymujemy od Michała emaila przypominającego, który zawiera odpowiednią dawkę materiału do nauki i przerobienia.
W skład takiego dziennego pakietu wchodzi:
  • lekcja wideo,
  • podsumowanie,
  • materiały do pobrania, czyli zapis audio i wideo, dodatkowe artykuły, szablony gotowe do użycia, scenariusze, itp.
  • dzienne zadania do wykonania,
  • komentarze, które warto przeczytać bo zawierają dużo ciekawych informacji.
Jeżeli sądzimy nawet, że przerobienie kursu i tak nam nic nie pomoże, to na pewno poszerzy nasze horyzonty myślowe no i rozwinie finansową świadomość.
Jeżeli sytuacja z długami nie dotyczy nas bezpośrednio, warto podzielić się informacją o kursie z tymi, którym być może pomoc ta okaże się wybawieniem z najbardziej traumatycznych życiowych przerzyć. Zapraszam w imieniu Michała!
Pamiętajmy, że brak zadłużenia to przybliżenie do życiowej wolności, za którą gonimy całe nasze życie.