Piękny komentarz na onet.pl

Territorio Chavista 100% - Caracas

Territorio Chavista 100% – Caracas

Uwielbiam przeglądać komentarze. Oczywiście większość z nich napisana jest przez cwaniaków, którzy zielonego pojęcia o Wenezueli nie mają (np. jeden pisał, że Brazylia ma większe zasoby ropy aniżeli Wenezuela).
Zatrzymałem się przy jednym komentarzu, który dał mi wiele do myślenia: (nota do komentarza: Wenezuela z Chavezem to druga Korea Pn)

Pracuje na kontrakcie rzadu Kanady w Wenezueli, i musze powiedziec ze bardzo mi sie tutaj podoba.Bardzo fajni ludzi,jak w kazdym kraju maja swoje problemy,ale zycie jest na luzie.Jest bardzo bezpiecznie,nikt nie zebra tak jak w Kanadzie czy USA
~Darek z Kanady , 26.09.2008 02:57

No i tak jest istotnie – na ulicy nie widziałem nigdy żadnego żebraka, mimo tego że odwiedziłem dość sporo miejsc.

Kiedyś do prywatnej telewizji zadzwoniła osoba. Właśnie prezenterzy (to normalne) wyśmiewali i nazywali od różnych takich Chaveza. Klient przerwał trwającą sielankę, pytając prezenterów:
– Co was tak śmieszy? Nie jestem ani opozycjonistą, ani chavistą, ale odkąd Chavez jest prezydentem zarabiam minimalną krajową, a nigdy mi jedzenia nie brakowało – lodówkę mam zawsze pełną. A co było wcześniej? Zadłużony po uszy odmawiałem sobie jedzenia, żeby mi do wypłaty wystarczyło. Nie ważne kto jest prezydentem. Ważne żeby było dobrze.

Śledząc komentarze natknąłem się na kilka ciekawych odnoszących się do sytuacji w Polsce:

„Albo w Bytomiu > Gdziekolwiek usiądę lub zaparkuję zaraz trzech żebraków i .. parkingowy.. każdy chce ode mnie kasę i to już w gotówce .. .”
~Janamak , 26.09.2008 04:26

i kolejny

„Sluchaj, Polak. A w Polsce byles? 30 proc. spoleczenstwa zyje na krawedzi ubostwa. 10 proc. dzieciakow w szkole dostaje dozywianie. Wiekszosc rodzin gniezdzi sie w tloku bez perspektyw na lokal. A benzyna jest 8 razy drozsza niz w Wenezueli. Putin prezy muskuly, bo ma co. Codziennie,Ruscy zarabiaja na ropie 1 mld dolarow na czysto (FT). A Amerykanie tyle samo wydaja na wojne w Iraku i Afganistanie (kroi sie Pakistan, to bedzie jeszcze lepiej). I nie zartuj ze sprytnych pociagniec naszego rzadu. Prezyd. L. Kaczynski w Nowym Jorku wlasnie sie wyglupil, nawolujac do wiekszego uwzglednienia glosu mniejszych krajow. Rzeczywiscie, w finansowanej przez Jankesow ONZ po to Stany mieszaja, zeby takie potegi, jak Senegal czy RP byly traktowane po partnersku. Podzial swiata juz nastapil, a satelitarnym krajom Ameryki pozostaje zaszczytna rola umierania w Iraku, Afganistanie, Gruzji i – juz wkrotce – Pakistanie. Ewentualnie kupowania tarczy, broni i amerykanskich ziemniakow na frytki w McDonald’s. No, czesc mozna tez przeznaczyc na doplacanie do amerykanskich bankow, ktore padaja finansujac wojny, gdzie gina polscy zolnierze. Zycze wiecej ksztalcacych podrozy. Najlepiej po wlasnym kraju”.

~Che , 26.09.2008 04:56

Więcej na temat Wenezueli na stronie Wenezolano.