Wenezolano – początki powstania

Margarita Polaka

Wenezolano jest kontynuacją tego co pierwotnie powstało jako Margarita Polaka. Ta z kolei miała być jedną z trzech stron, tworzących wspólnie internetową trylogię.

Pomysł odnośnie wspomnianej trylogii* i jej poszczególnych części składowych narodził się na początku pobytu na Wyspie Margarita. Swego czasu dorabiałem jako przewodnik obworząc po wyspie polskich turystów. To właśnie z takich wycieczek dowiedziałem się, że dostęp do jakichkolwiek informacji na temat Margarity (zwłaszcza w języku polskim) był i jest do tej pory niemożliwy.

Dlatego postanowiłem przygotować kompendium wiedz na temat wyspy wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, zdjęciami, ciekawostkami, gadżetami związanymi z wyspą. Zadanie jakie sobie wyznaczyłem wcale nie jest łatwe. Początki były bardzo powolne dlatego, że od podstaw uczyłem się jak przygotować odpowiednio projekty graficzne (photoshop), budować strony w języku html i css bez żadnej pomocy programów ułatwiających to zadanie. W niedalekiej przyszłości mam zamiar skubnąć conieco programowanie w php oraz skrypty java . Wierzę, że wiedza w ten sposób zdobyta, przyda mi się kiedyś w przyszłości – pomyślałem.

No i zabrałem się za najważniejsze, czyli zbieranie odpowiednich materiałów, rozmowy z mieszkańcami wyspy, turystami, przedstawicielami biznesu, pisanie artykółów i relacji z naszego życia na Margaricie. Od początku przyjąłem zasadę nie kopiowania cudzych materiałów, a stworzenia rzetelnych informacji, połączonych z cieszącym oko „design”.
Bardzo pomocna w przygotowaniach projektu okazała się ankieta. Dziękuję wszystkim, którzy poświecili jej swój drogocenny czas.
Większość respondentów (65,33%) utwierdziła mnie w przekonaniu, że nazwa serwisu Margarita Polaka jest jak najbardziej odpowiednia (Margarita Polaka to nazwa polska, a jej hiszpańskie znaczenie – o tym samym brzmieniu – to polska Margarita).
No cóż dosyć leniuchowania – trzeba się brać do roboty. Upps!!! Raczej iść spać.

(Margarita Polaka przeobraziła się w Wenezolano)

* blog Super Julek niestety zniknął z sieci, zaś Armando Quinto Art to zupełnie nowy koncept promujący twórczość niekomercyjnego artysty.
Mr Guru Ltd posiada oficjalny i jedyny patronat medialny nad twórczością Armando Quinto.